Gdzie jeździć na rolkach w Krakowie

Chciałbyś rozpocząć przygodę z rolkami w Krakowie? A może jeździsz już od dawna i chcesz rozwinąć swoje umiejętności? Ciepłe dni sprzyjają różnorodnym aktywnościom, dlatego warto wiedzieć, gdzie można wybrać się na rolki w tym mieście.

Jesteś amatorem, dopiero zaczynasz, lub chciałbyś po prostu pojeździć  na rolkach w Krakowie rekreacyjnie?

Odwiedź jeden z ogólnodostępnych parków, gdzie można nie tylko aktywnie spędzić czas, ale przy okazji podziwiać najpiękniejsze miejsca w Krakowie. Jednym z nich są Bulwary Wiślane, z których rozciąga się widok na Zamek Królewski na Wawelu, a długa trasa prowadzi wzdłuż Wisły. Spacerowe alejki oraz drogi dla rowerzystów i rolkarzy znajdziesz też w Parku Lotników Polskich w pobliżu AWF-u oraz w Parku Jordana przy błoniach. Popularnym miejscem spotkań amatorów rolek stał się też Tauron Arena Kraków.  Jeśli mieszkasz daleko od centrum i mimo to chciałbyś wybrać się na rolki w Krakowie, wybierz się nad Zalew Nowohucki, Park Czyżyny lub Planty Mistrzejowickie.

Twoja zajawka jest na tyle silna, że nie straszne Ci skateparki i bardziej ekstremalne atrakcje?

Kraków oferuje wiele takich miejsc. Baza 54 przy ulicy Rydla i Street Park przy ul. Siwka są krytymi obiektami, idealnymi w przypadku pochmurnych i deszczowych dni. Zadbano tam szczególnie o wyczynowców i zawodowców, miejsca te są wyposażone w dużą liczbę przeszkód i ramp. Zarówno początkujący, jak i zaawansowani odnajdą się w skateparkach Jordana, Mistrzejowicach, Parku Lotników czy dalej, w Prokocimiu lub Wzgórzach Krzesławickich.

Jak widać, w Krakowie nie brakuje dogodnych miejsc na rozwijanie swojej pasji i ciekawe spędzanie wolnego czasu. Jeśli jeszcze nie miałeś okazji spróbować jazdy na rolkach, nie czekaj, na naukę nigdy nie jest za późno. Wystarczy para rolek oraz odrobina chęci!