5 powodów, dla których warto wybrać profesjonalną szkołę nauki jazdy na rolkach

A więc nadeszła wiosna, a wraz z nią chęć zmian, nowa energia i nowe aktywności! Padło na rolki? Super! Jazda na rolkach to świetna zabawa, która szybko może stać się pasją i ulubionym sposobem na czas wolny. Nadeszło więc pierwsze spotkanie – Ty i rolki. No, może jeszcze kask i ochraniacze; pamiętaj – bezpieczeństwo przede wszystkim. W głowie masz już obraz siebie, pędzącego po asfalcie, z włosami czesanymi wiatrem pod kaskiem. Rzeczywistość jednak okazuje się mniej kolorowa – trudno jest Ci wykonać pierwszy ruch i ruszyć z miejsca. Kiedy już się uda, jazda jest chwiejna i niepewna, a Ty coraz bardziej wątpisz w swoje możliwości. Nagle dzieje się to, czego najbardziej się obawiałeś – zaliczasz pierwszy upadek. Słyszałeś porady, by się nie zniechęcać, więc dzielnie wstajesz i próbujesz znowu. Kolejny upadek okazuje się gorszy w skutkach, a Ty, cały obolały, mówisz sobie stanowcze „dość”!

Chcesz nauczyć się dobrze jeździć na rolkach, bez obaw o powyższy scenariusz? Poniżej znajdziesz 5 powodów, dla których warto wybrać profesjonalną szkołę nauki jazdy na rolkach, zamiast polegać na sezonowych, niedoświadczonych instruktorach!

 

 

1. Doświadczenie i profesjonalizm

Instruktorzy jazdy na rolkach w profesjonalnych szkołach to wysoko wykwalifikowana kadra, dla której rolki to pasja oraz nieodłączna część życia. Aby zostać instruktorem, nie wystarczy jedynie dobrze jeździć. Konieczne jest zdobycie wiedzy oraz doświadczenia na licznych kursach, warsztatach czy obozach i nieustanne szlifowanie swoich umiejętności. Setki godzin spędzonych na rolkach oraz udział w wydarzeniach sportowych i zawodach czynią instruktorów mistrzami w swoim fachu i pozwalają wypracować niezbędne doświadczenie.

A co z pasją? Uważamy, że dobry instruktor musi kochać to, co robi. naRolki to ludzie, dla których ten sport jest ogromną częścią życia. Wszystkie zajęcia prowadzimy z zaangażowaniem, wykorzystując całą wiedzę i doświadczenie zdobywane przez lata. Zarażamy miłością do sportu! Przyjdź do nas raz, a gwarantujemy, że szybko złapiesz bakcyla, a my od tej pory będziemy widywać się częściej!

 

2. Systematyczność

Ucząc się w profesjonalnej szkole jazdy na rolkach, będziesz miał wgląd do stałego grafiku zajęć, dzięki czemu wybierzesz godziny, które najbardziej Ci odpowiadają i pogodzisz naukę z innymi obowiązkami i zajęciami. Trzymanie się grafiku zapewni Ci systematyczność oraz motywację do przyjścia na kolejne lekcje, dzięki czemu nauka nie będzie stała w miejscu, a Ty będziesz wkręcał się w rolki coraz bardziej!

Trenując samodzielnie, łatwo stracić zapał i odsunąć naukę jazdy na rolkach na dalszy plan. W nawale obowiązków trudno jest wygospodarować wolną godzinę kilka razy w tygodniu, szczególnie jeśli zamiast tego możemy usiąść wygodnie na kanapie z pilotem w ręku. O wiele łatwiej będzie Ci się zmotywować, mając świadomość, że za chwilę zaczynają się Twoje ulubione zajęcia w szkole jazdy na rolkach! Szczególnie dzieci nudzą się bardzo szybko; nasi instruktorzy mają odpowiednie podejście, by podtrzymać ich zainteresowanie i sprawić, by nauka jazdy na rolkach była dla nich świetną zabawą w gronie rówieśników!

Dodatkowo, w naRolki zajęcia prowadzimy przez cały rok, bez względu na pogodę i temperaturę za oknem! Działamy stale, w myśl przekonania, że sezon na rolki nigdy się nie kończy!

 

3. Korekta błędów

Dlaczego warto od samego początku stawiać pierwsze „kroki” na rolkach pod okiem doświadczonego instruktora? Przede wszystkim, aby nie wykształcić niepożądanych nawyków, które będą utrudniać dalszą naukę i skutecznie zniechęcać do tego sportu. O wiele łatwiej jest nauczyć poprawnej jazdy od podstaw, niż wyeliminować złe nawyki nabyte samodzielnie, które zdążyły się już zakorzenić w sposobie jazdy.

Instruktorzy w naRolki dokładają wszelkich starań, żeby bezbłędnie przekazać nowicjuszom właściwą technikę jazdy na rolkach, zwracają uwagę na wszelkie nieprawidłowości i eliminują lęk przed upadkami, który dla wielu osób może być w znacznej mierze ograniczający. U nas ludzie z pasją przekazują całą swoją wiedzę w sposób przystępny, zrozumiały dla każdego, dokładając do tego dużą dawkę luzu i zabawy!

 

4. Różne stopnie zaawansowania

Nieważne, ile masz lat. Nieistotne, czy dopiero zaczynasz, czy zajawkę na rolki złapałeś już dawno temu i teraz śmigasz na wysokim poziomie. W naRolki nauczysz się nowych rzeczy, równocześnie świetnie się bawiąc!

Uczymy od podstaw, budując właściwe nawyki, przekazując techniki i odpowiednie style jazdy, dbając o to, by podopieczni nie tracili motywacji i podzielali nasz entuzjazm! Tym bardziej wprawionym i zaawansowanym pomagamy nieustannie się rozwijać i udoskonalać efektowną jazdę, dodając tricki o różnym stopniu skomplikowania. Od dawna nie jesteś już amatorem? Ćwicz z nami jazdę figurową albo wyczynową!

 

5. Nowe znajomości

W naRolki uczymy jeździć indywidualnie i grupowo, więc każdy wybierze coś dla siebie! Zarówno jedna, jak i druga forma zajęć da Ci dużo radości i podszlifuje umiejętności.

Jedną z największych zalet profesjonalnych szkół nauki jazdy na rolkach jest możliwość utworzenia nowych społeczności, które połączy wspólna pasja! Spędzanie czasu wśród ludzi, którzy mają tę samą zajawkę co Ty, jest najlepszą motywacją!

 

***

 

Profesjonalne szkółki jazdy na rolkach skupiają się głównie na nauce bezpiecznej jazdy oraz szlifowaniu umiejętności, dzięki którym będziesz sprawnie i z łatwością poruszał się na rolkach i czerpał z tego radość. Systematyczne treningi zapewnią kompleksowe przygotowanie techniczne, praktyczne i teoretyczne oraz będą stałym źródłem endorfin!

W naRolki jeździmy na rolkach przez całe życie i niezmiernie cieszymy się, że teraz możemy przekazywać tę pasję innym! Stawiamy na profesjonalny sprzęt, dużą wiedzę, doświadczenie i umiejętności. Wiemy, jak przekazywać wiedzę i zdobyliśmy zaufanie i zadowolenie setek klientów! naRolki to najstarsza profesjonalna szkółka rolkowa w Krakowie, a ludzie tworzący to miejsce są pełni zajawki i zaangażowania. Rolki to nasza pasja – sprawimy, że stanie się także Twoją!

Nie wierzysz? Sprawdź sam! Przyjdź na swoje pierwsze zajęcia do szkółki i zobacz, jaką radość może sprawić nauka jazdy na rolkach!